
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.75 nF |
| Voltage Rating (DC) | 14 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 8.5 mm |
| Termination | Radial |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 11 V |
| Height | 9.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 3.3 mm |
| Thickness | 3.3 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Radial |
| Current Rating | 1 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 14 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Clamping Voltage | 36 V |
| Varistor Voltage | 18 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 11 V |
| Max Surge Current | 100 A |
| Energy | 300 mJ |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Surge Energy Rating | 300 mJ |
| Peak Surge Current | 100 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
